Codziennie ktoś w Polsce i na świecie słyszy diagnozę: nowotwór krwi. Ich jedyną nadzieją może być właśnie Twój szpik.
Co zyskujesz, rejestrując się?
Świadomość, że możesz uratować komuś życie
Poczucie, że robisz coś dobrego i realnego
Dołączenie do społeczności ludzi, którzy wierzą w moc pomocy
To wszystko bez bólu, bezpiecznie i za darmo
- Nie musisz być lekarzem, by ratować życie. Zostań potencjalnym dawcą – to najpiękniejszy prezent, jaki możesz dać drugiemu człowiekowi. Rejestracja trwa tylko chwilę, wystarczy wejść na stronę www.dkms.pl i znaleźć wszelkie niezbędne informacje – zapewniają osoby zarejestrowane w bazie DKMS.
Jednym z pacjentów, który czeka na pomoc jest starachowiczanin Oskar Jasiak.
Oskar ma 14 lat. Wspólnie z rodzicami i starszym bratem mieszkają w Starachowicach. Kilka miesięcy temu spokój rodziny zaburzyła diagnoza ostra białaczka limfoblastyczna. Aby żyć Oskar potrzebuje przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego.
Bliscy Oskara wspierają działania rejestracyjne dedykowane Oskarowi i innym Pacjentom.
W środowym spotkaniu udział wezmą:
-Ewa i Paweł Jasiak - rodzice Oskara;
-Maciej Mazur - Dawca faktyczny;
-Agnieszka Budnik - Pacjentka, która żyje dzięki Dawcy szpiku;
-Przedstawiciele władz miejskich - Prezydent Starachowic Marek Materek, Starosta powiatu starachowickiego Piotr Babicki, Burmistrz Wąchocka Robert Janus oraz Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn
-Natalia Banasik - Pracowniczka Fundacji DKMS.
Zapraszamy do udziału w spotkaniu, które rozpocznie się o godzinie 11.30
Czym jest DKMS
Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych.
Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku publicznego wpisana do KRS 0000318602.
To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowało się ponad 2 000 000 osób), spośród których już ponad 14 000 osób (styczeń 2025) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie.